Баннерный обмен ABN

Магія в християнському культі

Християнські обряди містять у собі елементи обрядів і ритуалів інших релігій, що передували християнству або ж існували у ту ж саму епоху.
Християнство виникло як релігійний продукт соціально-економічних, ідеологічних і політичних відносин певної історичної епохи. Споконвічне християнство виступало як релігія рабів, вільновідпущеників, бідняків і безправних, проповідувало прийдешнє спасіння від рабства й злиднів, шукало цього спасіння в райському житті на небесах.
Відповідно до основних принципів свого віровчення християнство переробило матеріал, запозичений з інших релігій, і надало йому нового символічного змісту й значення. Так, усім давнім релігіям були властиві уявлення про те, шо ображених людьми богів можна умилостивити жертвоприношеннями. У християнстві ж ці уявлення набули єдиної й незмінної форми: одна велика добро вільна жертва, принесена посередником, раз і назавжди спокутувала гріхи всіх людей, тобто Ісус Христос — образ земного страждальця, який своєю смертю спокутував усі гріхи людства.
Християнський культ являє собою сукупність ілюзорно-практичних дій (обряди, таїнства, богослужіння, пости, молитви і т. д.), за допомогою яких віруючі сподіваються досягнути контакту з надприродною силою. Найбільш очевидний зв'язок з найдавнішими віруваннями й культами мають християнські таїнства.
Християнські таїнства мало чим відрізняються за своєю формою від первісних магічних церемоній. Звичайно, зміст і значення, що вкладав у свої обряди первісний чаклун і які надає своїм діям християнський священик, різні. Але матеріал, з якого складалася в первісні часи і складається сьогодні церемонія магічного ритуалу й християнського таїнства, техніка їхнього виконання, власне кажучи, однакові.
В основі всіх християнських таїнств лежить віра в божественну благодать. Уявлення про благодать як силу, що надає людині особливих чудодійних божественних властивостей, сягає первісних часів. Первісні люди вірили в існування якоїсь таємничої сили, що походить від духів, богів, людей, тварин і навіть неживих предметів, що може бути засвоєна людиною за допомогою певних обрядових дій. У меланезійців ця сила називалася «мана», в індіанських племен ірокезів і алгонкінів — "оренда" і "маніту". Вважалося, що найбільшою мірою цією силою володіють чаклуни й вожді племен. Щоб сприйняти її, треба було здійснити спеціальні магічні церемонії.
У Давньому світі язичники проводили різні містерії (таємні обряди), за допомогою яких можна було вступити в контакт із божествами й одержати від них благодать, що гарантує вічне загробне блаженство.
Особливо популярними стали містерії незадовго до виникнення християнства. У Римі, Греції, а особливо в Малій Азії, Сирії і Єгипті язичники здійснювали всілякі обкурювання, обмивання, очищення, жертвоприношення й інші чаклунські дії у надії «очиститися» і в такий спосіб вступити в спілкування з божеством і стати божественними.
Християнська церква включила багато язичницьких церемоній у свій культ, переробивши їх на свій лад, Хоча подібність християнських таїнств із язичницькими обрядами завжди пояснювалася отцями церкви як підступи диявола.
Спочатку християни запозичили з магічних церемоній і язичницьких містерій давнини два таїнства — причащання й хрещення. Потім виникли й інші — миропомазання, єлеєосвячення, сповідь, церковний шлюб і священство.

Християнські таїнства:
1) Причащання
2) Хрещення
3) Миропомазання і єлеєосвячення
4) Вінчання
5) Сповідь
6) Священство

по темі:

  • Взаємозв'язок християнства і язичництва


  • категория: реферати / рефераты по культуре и искусству / Магія в християнському культі