Баннерный обмен ABN

Причащання

У таїнстві причащання, або святій євхаристії, причасник, що приймає під виглядом хліба й вина плоть і кров Христа, причащається у такий спосіб до Бога й одержує запоруку вічного життя. За вченням християнської церкви, причащання — найбільш священне з таїнств, тому шо Христос пропонує своє тіло й кров.
Таїнство причастя, за християнським віровченням, встановлене самим Христом на тайній вечері. У такий спосіб він «віддав хвалу Богові й Отцеві, благословив і осзятив хліб і вино і, причастивши своїх учнів, закінчив тайну вечерю молитвою про усіх віруючих». У пам'ять про цю подію церква і донині здійснює таїнство причащання. Для таїнства використовуються проскури і червоне вино.
Джерела цього таїнства лежать у первісних магічних віруваннях, що вкушання тіла вищої істоти передавало тому, хто вкушає, досконалі властивості тієї істоти і що безпосереднє вкушання його плоті й крові можна замінити на поїдання тварини, рослини, предмета і т д.. у якому ця істота втілена. Подібні уявлення були вкрай поширеними в первісних народів. Цим пояснюються і звичаї людожерства. Канібали пили кров убитого ворога як вмістилище його життєвої сили.
Поступово криваві жертвоприношення були замінені символічними. У цьому випадку роль жертви виконували фігурки з тіста, зерен, злаків і т. д.
Почуття безвиході, апатіі, невіри в сили людини, пов'язані з загальною соціально-політичною обстановкою в Римській імперії, виявилися джерелом для виникнення віри в безсмертя, у можливість досягнення щасливого загробного життя, породили надію на надприродне спасіння і призвели врешті-решт до поширення магії й містицизму. Ті ж самі мотиви й почуття лежали в основі виникнення й іншого християнського таїнства — хрещення.

по темі:

  • Хрещення
  • Миропомазання і єлеєосвячення
  • Вінчання
  • Сповідь
  • Священство


  • категория: реферати / рефераты по культуре и искусству / Причащання