Баннерный обмен ABN

Окультизм - як містичне вчення

Виникнувши в первісну епоху людства, магія зазнавала безлічі змін, доопрацювань і набувала різних форм. Однією з розвинутих її форм є окультизм.
Окультизм (від лат. оссultus — таємний, таємничий) — це загальна назва містичних вчень, що визнають існування таємничих, надприродних сил, недоступних для простих смертних, але доступних для «обраних» або «посвячених», що пройшли особливу ініціацію і тренування. Уперше мова про окультизм заходить в епоху пізньої античності, коли в І-IV ст. н.e. в Олександрії була створена багата окультна література, що одержала назву герметичної, від імені засновника окультизму — Гермеса Трисмегіста, образ якого став результатом об'єднання образів єгипетського бога Тота і грецького — Гермеса — вісника божественної мудрості. До складу окультизму включені такі «таємні» науки, як астрологія, мантика (хіромантія, фізіогноміка і т. ін.), спіритизм, медицина й інші.
В основі окультизму лежать «принципи» й «закони» первісної магії. Окультисти лише систематизували найдавніші магічні уявлення, засновані на принципі: подібне викликає подібне (симпатична магія), частина заміняє ціле (контагіозна магія).
З виникненням складних високорозвинених монотеїстичних релігійних систем типу християнства, іудаїзму, ісламу, буддизму магічні ритуали стали їх невід'ємним елементом. Про те, як увійшла магія до складу однієї з «найвищих» релігій — християнства.

по темі:

  • Причини виникнення магії


  • категория: реферати / рефераты по культуре и искусству / Окультизм - як містичне вчення