Баннерный обмен ABN

Економіка Давнього Єгипту

Економічний розвиток Єгипту додинастичного періоду й періоду Давнього царства визначали дві взаємозалежні умови. По-перше, періодичні й регулярні розливи Нілу, по-друге, шар наносного родючого мулу. У цей період сільське господарство стало в Єгипті основою економіки. Якщо подивитися на Ніл, то видно, що саме він є величезним оазисом. Завдяки йому Єгипет не перетворився на пустелю. Але Ніл має свої особливості. Він регулярно розливається, що допомагає розвиватися сільському господарству. До середини липня вода в рщі починає прибувати завдяки зливам і таненню снігів на гірських вершинах Найбільшого рівня вода в Нілу сягає восени, коли заливає великі прибережні простори У такий спосіб на грунті осідає намул, який ріка несе з верхів'їв. Весь родючий грунт долини Нілу містить величезні відкладення річкового намулу. Завдяки цьому її легко обробляти й вона дає прекрасні врожаї. Усе це стало передумовою швидкого розвитку сільського господарства, навіть незважаючи на низький рівень розвитку техніки Могутню ріку Ніл, яка не тільки зрошувала землю, але й підкладала при щорічних своїх розливах плодоносний намул, людині необхідно було скорити для того, шоб вона могла відігравати важливу роль у розвитку господарства Без штучного осушення й зрошення долина Нілу залишалася б багнистою низиною посередині сипучих пісків Освоювати ріку, тобто копати зрошувальну мережу, робити водоперегороди і насипи, підтримувати справність усіх цих споруджень, відкривати й закривати протоки, можна було за допомогою нескладних знарядь — мотики й кошика для перенесення землі.
Ще до об'єднання існували розходження в освоєнні Верхнього й Нижнього Єгипту Більш раннє землеробське господарство виникло на півдні Уже в період Давнього царства намітилися зумовлені розходженням природних умов господарські особливості Верхнього й Нижнього Єгипту (спеціалізація сільського гос подарства) Верхній Єгипет — переважно хлібний район У районі Дельти - болота, луги, пасовища, що сприяло розвитку скотарства та птахівництва, виноградники (численні знахідки посуду з вином), сади (фінікова пальма, смоківниця) і городи Вирощували ячмінь і пшеницю-емер, набагато пізніше з'явилася справжня пшениця Імовірно, землеробство в Єгипті виникло самостійно та розвивалося по-своєму, оскільки в давнину зв'язків з Палестиною й Дворіччям не було.
У Єгипті було досить розвинене льонарство, зокрема виготовлення лляної олії, ткацтво (був сконструйований технологічно досконалий ткацький верстат, виготовлялися мотузки й канати) Єгипту належить честь відкриття бджільництва.
Прогрес в економічному розвитку стає очевидним після об'єднання країни, що дало можливість приступити до будівництва гігантських пірамід Крім того, розвивалися астрономія й математика Сформувався календар, що відрізняється від сучасного на 14 годин Сільськогосподарський календар поділявся на три сезони паводок, відхід води й сухість.
У Єгипті склалася басейнова система зрошування Якщо після спадання паводка вода продовжувала залишатися на полі й земля протягом довгого часу нагадувала рідке багно, сівач кидав зерно прямо під ноги череді овець і баранів, яких випускали на засіяне поле для втоптування зерна в землю й ущільнення грунту Череди складалися з трьох-десяти гривастих довгоногих овець і двох баранів. Худоба виконувала роботу борони За чередою бігли погоничі — від трьох до шести чоловік. Вони заганяли овець і баранів у драговину за допомогою ціпків або гілок із колючками й товстими батогами У період Середнього царства було створене велике водоймище, з'єднане каналом із Нілом, і розгалужена мережа зрошувальної системи у Фаюмському оазисі
При наявності царського, храмових і приватних господарств провідну роль в економіці, особливо при V—VI династіях, відігравало вельможне господарство Земля знаходилася в державній власності Більшість населення складали хлібороби-фелахи, які об'єднувалися в громади.
Верхівку соціальної піраміди уособлював фараон, нижче за статусом - обране коло придворних, жерці й переписувачі, нижня сходинка - трудівники селяни.

по темі:

  • Політичний лад держави фараонів
  • Особливості структури ранньоєгипетського суспільства
  • Релігія давніх єгиптян


  • категорія: реферати / реферати з історії / Економіка Давнього Єгипту