Баннерный обмен ABN

Політичний лад держави фараонів

Саме в Єгипті ступінь централізації влади, верхівку якої представляв фараон («великий дім»), досяг свого максимуму. З найдавніших часів правителі номів свою могутність визначали зв'язком із якимись містичними силами. У руках царя була зосереджена величезна влада, основою якої були великий земельний фонд, великі ресурси робітничої сили й продуктів харчування.

1. Божественність влади фараона, який вважався однією з іпостасей бога Гора, сином, створеним богами, і богом на землі. Фараон — символ країни, успіх його діяльності — знак божественного заступництва, лиха й руйнування виникали у випадку узурпації влади.

2. Головна функція фараона — це вираження вдячності богам (участь у релігійних обрядах, щедрі дарунки храмам, розгалужене будівництво, насамперед храмове, контроль за станом храмової економіки та храмового господарства тощо). У цьому полягає основна причина тісного зв'язку між фараоном і жрецтвом (періоди в історії країни, коли фараон був номінальною фігурою, а вся повнота влади знаходилася в руках жерців, двірські перевороти — скинення жерцями невгодних правителів).
Фараон здійснював обряд освячення храму: розкидалися крупинки смоли, потім фараон 12 разів булавою вдаряв у двері храму, освячував наос вогнем і оббігав храм, тримаючи в кожній руці глечик або весло й косинець Іноді до обряду залучався священний бик, який уособлював бога Апіса.
Рамзес І і його син до вступу на престол були верховними жерцями Сета й священнослужителями з різними титулами культу барана (м. Мендес) і культу богині-змїї Уаджет. Рамзес II на початку царювання прийняв титул великого жерця Амона, але, у зв'язку з численними обов'язками, передав його іншій особі.

3. Фараон — верховний власник землі, якому належать права на неї та продукцію, що вона дає.

4. У його функції входило вирішення питань війни і миру, а також технічних проблем (видобуток води в окремих районах, будівництво іригаційних систем, видобуток корисних копалин).

5. Фараон — найвища судова інстанція, в умовах відсутності правового кодексу слово фараона мало силу закону.

6. На фараоні лежала функція розподілу засобів і регуляції торгівлі.

7. Призначення вищих чиновників і управителів.

8. Винагорода заслужених, ушанування.
День фараона включав умивання, одягання, жертвоприношення, молитви, наставляння великого жерця, прийоми й доповіді, судові засідання, релігійні церемонії, прогулянки та розваги.
Царевичі, як спадкоємці престолу, проходили серйозну підготовку, насамперед фізичну (біг, веслування, стрільба з лука, їзда верхи). Дослідження лікарями мумії Аменхотепа II підтвердили надзвичайну силу й міць цього фараона, нікому не під силу було натягнути його лук, будучи стерничим на галері, він міг без відпочинку подолати значні відстані, тоді як його веслярі були зовсім виснаженими. Обов'язком царських дітей був догляд за кіньми й участь у кінних змаганнях, що проводилися недалеко від Мемфіса, у долині великих пірамід
Найбільш розповсюдженим захопленням фараонів було полювання.

по темі:

  • Держава Давній Єгипет: загальна характеристика
  • Природно-кліматичні умови Нільської долини
  • Ранні поселення на території Єгипту. Гіпотези щодо виникнення держави
  • Періодизація історії Давнього Єгипту


  • категорія: реферати / реферати з історії / Політичний лад держави фараонів