Баннерный обмен ABN

Аргументація західного місцезнаходження слов'ян

Як перший аргумент існує така версія. У полабських, поморських й інших західних слов'ян збігаються назви з найдавнішими етнічними найменуваннями східнонімецьких народів.
Другий аргумент базується на даних топонімії — науки про географічні назви. Знаходячись на тій або іншій території, народи дають найменування різним географічним об'єктам, ці назви потім переходять із покоління в покоління, не змінюються й згодом, навіть якщо народ, який дав їх, пішов в інше місце або взагалі зник
Якщо звернутися до антропологічних досліджень, то виявляться чотири основних антропологічних типи, шо проживають на безсумнівно слов'янських землях — район на північ від Карпат 1) помірно довгоголовий, з невеликими розмірами черепа й обличчя — прибалтійський, 2) довгоголовий, широковидий — кроманьйонський. 3) довгоголовий, з вузьким обличчям — моравський: 4) середньоголовий, широконосий, із випнутими вперед щелепами — сілезький (відомий у цих місцях уже з епохи неоліту й ранньої бронзи).
Перші 2 типи в епоху неоліту були поширені набагато більше, ніж окреслений ареал (наприклад, прибалтійський тип був відомий на півдні Скандинавії), тому вони навряд чи можуть бути визнані споконвічно слов'янськими. Найбільш цікавим є третій, моравський, антропологічний тип, тому що границі його поширення повністю вміщуються в рамках імовірної прабатьківщини слов'ян Цей тип обличчя виявлений найбільш яскраво в слов'ян із Моравії та Слабошева. У період раннього середньовіччя на цей тип стає схожим населення, яке проживає в районі Познанського воєводства (Польща), і деякі групи східнослов'янського племені жителів півночі. Таким чином, з антропологічних даних начебто напрошується висновок про те, що областю первісного формування слов'янства є територія, що безпосередньо примикає до середньої та верхньої течії Дунаю й охоплює верхів'я Ельби, включаючи її ліві притоки, Одеру й Вісли.
Одночасно в роботі дослідників ще багато незрозумілостей. І тільки шляхом копіткого вивчення всіх даних можна буде згодом дійти правильного висновку про справжню слов'янську прабатьківщину.

по темі:

  • Походження слов`ян - спільні корені слов`ян
  • Імовірні границі праслов'янської території


  • категорія: реферати / реферати з історії / Аргументація західного місцезнаходження слов'ян