Баннерный обмен ABN

Останній військовий похід Александра Македонського

Александр усіляко прагнув зламати духовний опір македонян і греків, який з кожним роком наростав. Він зважується на нові завоювання. Тепер його при ваблює Індія. І вже влітку 327 року до н є Александр починає похід на Індію. Йому досить швидко вдається завоювати прикордонні провінції й фортецю Аорн. Незабаром він починає готуватися до переправи через Інд. Там жила своїм жит тям «країна чудес». У Північному Пенджабі цар повинен був підкорити трьох великих раджів. Один із них — Пор — не захотів підкорятися Александру. Пор вчинив так, як не чинив ніхто він зважився вийти проти супротивника, який не знав поразок, на чолі своєї армії. Порові вдалося закріпитися на березі Гідаспа, щоб не дати Александру переправитися через ріку. Однак цар не здавався й зумів під прикриттям тропічного лісу й річкового острова перекинути на інший береї частину своїх військ. Йому зустрілися бойові колісниці й кіннота на чолі із сином Пора. Успішно розгромивши їх, Александр рушив назустріч численному війську Пора Александру вдалося виграти цю битву тільки за допомогою сил кавалерії й піхоти. Завдяки цілеспрямованому використанню кавалерії й тому, шо піхота підтримала в потрібний момент кавалерію, була здобута вирішальна перемога. Це був дивний бій, таких боїв історія ще не бачила.
У задуми Александра тепер уходить відкриття судноплавства на ріці Інд. Щоб цього досягги, йому було потрібно скорити вороже настроєних малійців і оксидраків. І тут знову стало в нагоді блискуче військове мистецтво Алек сандра. Штурмуючи одне з міст, цар ледь не загинув. Він у числі перших пе ребрався через стіну й зіштовхнувся разом із трьома своїми воїнами з числен ним супротивником Александра поранили в легеню, однак він не кинув своїх товаришів у біді й продовжував боротися доти, поки не знепритомнів. Скоренням малійців й оксидраків і завершився новий похід Александра. Це відбулося влітку 325 року до н.е.
На цьому військова діяльність Александра завершилася. Відтепер цар волів керувати імперією, володіння якої були вельми великі.
Александр любив бенкети. Після одного з таких бенкетів, улаштованого його другом Неархом, Александр відчув себе хворим. Почався приступ сильної гарячки, що супроводжувалася повною безпорадністю. Це була найважча форма малярії. З кожним днем танули надії підданих на видужання царя. S ввечері 28 десія (приблизно 13 червня) Александра не стало.

по темі:

  • Дитинство та юність Александра Македонського
  • Царювання й військові походи Александра Македонського


  • категорія: реферати / реферати з історії / Останній військовий похід Александра Македонського