Баннерный обмен ABN

Дитинство та юність Арістотеля

Датою народження Арістотеля вважається 384 р. до н. е. Відбулася ця подія в грецькому місті Стагір. Арістотелю пощастило, шо його батьком був відомий лікар Нікомах, інакше невідомо, як склалася б його доля, адже Стагір був маленьким провінційним містечком. Оскільки професія лікаря дуже цінувалася в Давній Греції, лікарі займали високе суспільне становище, до того ж батько Арістотеля славився своїм мистецтвом лікування у всій Македонії.
Зовні юний Арістотєль був вельми непоказним. Юнак був сухорлявим, з худими ногами, маленькими оченятами й до того ж шепелявив. Непомітну зовнішність він приховував під дорогими шатами та незвичайною зачіскою, часто надягав дорогоцінні персні.
Хоча батько Арістотеля й був лікарем, син вирішив не ставати продовжувачем сімейних традицій Однак медицина все-таки відіграла свою роль. Протягом життя, займаючись філософією, Арістотєль завжди звертався до медицини, щоб роз'яснити на прикладах із медичної практики найскладніші філософські поняття.
У 17 років Арістотєль вступив до школи Платона Спочатку він суворо дотримував постулатів свого вчителя, а потім, унаслідок розвитку власних принципів, відійшов від платонівського вчення Арістотєль захоплено навчається в платоншській Академії, починає писати твори, що свідчать не тільки про його глибокий розум, але й про чималі риторичні здібності Власне, риториці Арістотєль і присвятив усе своє життя.
364 рік до н. у. стає роком зустрічі Арістотеля й Платона. І потім, протягом 17 років, ці два мислителі продовжують спілкуватися, аж до самої смерті Платона Історичні джерела античності стверджують, що між Арістотелем і Платоном були великі розбіжності в поглядах і навіть ворожість один до одного. Платанові не подобалося зухвале вбрання Арістотеля, який любив виділитися з юрби своїм незвичайним одягом До того ж стало відомо, що Арістотєль не вмів стримуватися й часто суперечив своєму вчителеві, ймовірно, досить запально. Можливо, тому Арістотелю надалі довелося створювати свою школу, адже він не міг зійтися з Платоном ані за характером, ані за філософськими поглядами. Платон навіть якось пожартував щодо нестриманості Арістотеля: «Арістотєль мене брикає, як лоша-сосунець свою матір».

по темі:

  • Вчення Арістотеля та значення праць філософа


  • категорія: реферати / реферати з історії / Дитинство та юність Арістотеля