Баннерный обмен ABN

Мікенська культура

Мікенці славилися своїм зодчеством. У них дуже багато чудових палаців-цитаделей, масивних архітектурних комплексів. У таких комплексах знаходилася безліч великих комор і приміщень культурного й адміністративного призначення. Палаци були осередком військового й релігійного життя. У палаці стежили за всім: за організацією робочої сили, військової справи, видачею продовольства особам, які виконують яку-небудь роботу. Очолював діяльність палацу цар-жрець (ванака). Він був зобов'язаний зберігати «священний порядок у природі».
Люди в такому суспільстві були повністю залежними від релігійного світогляду. У давніх греків протягом довгого часу існувала ідея божественного походження кожної професії. Ще в Гомера можна спостерігати детальний опис багатьох ремесел. Гефест і Дедал, на думку того ж Гомера, були їх творцями, Мікенцям був властивий міфологічний світогляд Раптово палацова система вичерпала свої можливості й канула в небуття. Зате виросли нові сили родова аристократія та сільська громада, що належали до протилежних таборів Гомер пише про це у своєму епосі, де вже замість царя головним стає «басилевс». що означає «військовий проводир» На думку Гомера, басилевси ведуть свій родовід від богів. Гомер за допомогою своїх творів намагався впливати на розум давніх греків. Його герої прагнули в будь-якій ситуації не забувати про честь, славу й сумління. Це було нормою життя в мікенців.
У давніх греків демократизм був головним у їхньому облаштуванні життя В основі державного устрою лежала воля. Людина мала право на приватну власність (засоби виробництва та, звичайно ж, землю). Це право ставало гарантією особистої волі громадянина. Він мав право продати або передати в спадщину свою приватну власність, мав право вільно розпоряджатися виробленими товарами Мікенці мали право безпосередньо впливати на формування внутрішньої та зовнішньої політики держави й на антимонопольні закони, що перешкоджали концентрації економічної й політичної влади в руках однієї особи родини, стану, класу. Що ж було недоліком при такому начебто справедливому ладі? Тільки повноправний громадянин саме цієї держави й тільки в межах своєї держави мав волю. Якщо врахувати, що в ті часи існувало приблизно 2 тисячі держав у Давній Греції, то можна зрозуміти, чому це вважається недоліком Іммігранти й жінки, навіть перебуваючи у власній державі, не мали таких свобод Те ж саме можна сказати й про рабів.
У греків була розвинута скульптура Вона розвивалася постійно, була запозичена в цивілізації Єгипту, поступово почала вражати своєю жвавістю й більшою індивідуалізацією обрисів Згодом вона перестає бути схожою на застиглий сим вол і починає відбивати динаміку стосунків повноправних громадян поліса
Розвивалася і грецька архітектура Спочатку греки захопилися будівництвом храмів. Потім чимраз збільшується будівництво найважливіших центрів поліса — агор. Це площа для зборів народу, щоб вирішити політичні й економічні проблеми На ній почали будуватися будинки, що призначалися для різних громадських потреб — різноманітних урядових закладів, зібрань і т. п. З'явля ються будинки булевтерія. театру, гімнасій, палестри, стадіонів Давні греки створили оригінальні розробки форми храмів і їхніх деталей Давньогрецька цивілі зація дивним чином відчувала пропорції побудованих споруд, ніколи не прини жуючи почуття власної гідності вільного громадянина. З часів еллінізму в грецькій архітектурі з'являються палаци царів, вілли царських вельмож і заможних людей. У містах з'являються каналізація й водопроводи
Антична культура з'явилася як цивілізація міст-держав і залишалася до свого кінця такою, незважаючи на втрату містами права на проведення незалежної зовнішньої політики, підкріпленої власними самостійними збройними силами Але через чимраз більший наступ центральної імператорської влади на права муніципального самоврядування (аж до драконівського оподатковування Юс тиніаном) міста все-таки занепадали.

по темі:

  • Основні причини розвитку грецької цивілізації
  • Розвиток літератури й філософії у Давній Греції


  • категорія: реферати / реферати з історії / Мікенська культура