Баннерный обмен ABN

Релігія давніх єгиптян

Єгипетська міфологія була створена в четвертому тисячолітті до н. є
Імовірно, в Єгипті не було єдиної релігії, тому що в кожному номі й місті були власний особливо шанований бог і пантеон богів: Фаюм, Сумену — Собек (крокодил), Мемфіс, Она — Амон, бик Апіс, Ішгун — Тот (ібіс), Даманхур — «Місто Хора», Санхур — «Захист Хора» — Гор (сокіл), Бубаст — Бастет (кішка), Імет — Уаджст (змія). Поклонялися не тільки богам і тваринам, але й рослинам (сикомора. священні дерева).
Великий пантеон богів у різних формах шанували скрізь. Еннеада — споконвічна дев'ятка богів. Атум символізує первісну й вічну єдність усього сущого. Згідно з геліопольським переказом, Атум, що створив сам себе, виник з первісного хаосу — Нуна — разом із первозданним пагорбом. Сам себе запліднивши, народив, виплюнувши з рота, богів-близнюків повітря Шу й вологи Тефнут. Поява дітей в Атума іумовлює появу подвійності. Тефнут і Шу породили Геба — бога Землі й Нут — богиню неба, після чого Шу їх розділив. Це особливість єгипетської міфології, в інших міфологічних системах Земля має жіноче начало, а небо — чоловіче. Перш ніж Шу роз'єднав своїх дітей, у них народилися Ісіда й Нефтида, Осіріс і Сет. Кожен бог еннеади тримає в правій руці символ життя — анх, а в лівій руці символ влади — уас. Причому чоловічі фігури знаходяться в русі зліва направо.
У Мемфісі Атума ототожнювали з Птахом. Птах — творець усього світу, імена богів він назвав своєю мовою. Птах творив думкою та словом. В Анну був храм, присвячений Атуму. Також існував пагорб, із якого, як говорить міф, уперше піднялося Сонце.
Сонце вшановували у формі бога Ра Надалі з піянесенням п'ятої династії, що походила з Анну, образ Атума й Ра почав поєднуватися — Ра-Атум (Амон-Ра) Тісно пов'язаний із Сонцем Хепрі, якого зображували в образі гнойового жука — скара бея. У цьому виявлялися аспекти втілення Сонця Хепрі — ранкове сонце. Ра — денне й Атум як вечірнє Відповідно до одного зі сказань, удень Ра пливе небесним Нілом у барці Манджет, увечері пересідає в барку Месектет Далі відбувається щодобова битва між силами світла й пітьми' між Рата його найлютішим ворогом- — величезним змієм Апопом, після чого Ра знову повертається до проявленого стану
Величезне значення в Єгипті мав загробний культ, найтіснішим чином пов'язаний з міфом про Осіріса Умирала тілесна оболонка людини, душа прямувала на суд Осіріса.
Структура душі (оболонки)
1. Кат — означає фізичне тіло
2. Анкх — прана, або біоенергетична оболонка людини
3. Ка — емоції людини, її астральний план
4. Аб — думки
5. Ба — вічне життя, план Вищого розуму, істина в неспотвореному вигляді
6. Акху — істина любові
7. Атму (Саху) — воля
Душа повинна пройти через 3 етапи — через 3 небесні світи, яким відповідали три пункти церемонії поховання фараона.
Перший етап — сходження до підземного світу, де живуть демони-руйнівни ки Треба було пройти через 9 дверей, кожні з яких суворо охоронялися Най більше випробування — проходження через дев'яті двері, де відбувалася зустріч зі змією, кільця якої означають прихильність до світу Для того щоб не потонути в цих кільцях (хвилях ілюзії), необхідно було відкрити внутрішні сили та внутрішній зір Церемонія відкривання очей фараонові, що відповідає цьому етапу, проводилася в Анну.
Другий етап — перебування в серці підземного світу, де людина зустрічалася і власною тінню. Демони пітьми - відображення її недоліків - мучили душу, і завдання полягало в тому, щоб сила світла виявилася сильнішою їа свою тінь. Якщо ця боротьба проходила успішно, то померлий знову будив три основні якості своєї душі. Він відкривав свій рот, через який проявлялася магічна сила -Хека, сила душі, що перемагає будь-яку тінь. Для фараона церемонія відкривай ня рота проходила в Кхемі. Далі він дізнавався про свої таємні імена, що давало можливість зрозуміти, хто він такий звідкіля прийшов і куди йде. Третя якість - власне серце, глибоке усвідомлення всього, що є. було й буде.
Третій етап — етап перетворення. За образом і подобою Сонця душі померлого необхідно було пройти через 12 стадій перетворення — 12 годин дня. Третьому етапу відповідала церемонія «відкривання серця», шо проводилася в піраміді Хуфу.
Далі душа повинна подолати межі простору й часу Після цього вона, про йшовши форми, знаходить тіло Слави й досягає Дуата (найвище, найбільш ви могливе досягнення шляху душі). Після проходження всіх випробувань душа опинялася в чертогу Маат (місці перебування 42 богів), з'являлася перед облич чям Осіріса й 42 богів, що оточували його Маат — богиня істини, дружина Тота й дочка Ра Ієрогліф Маат - страусове перо, що означає легкість правди.
Померлий вимовляв «Сповідь заперечення» що включала 42 пункти, а потім проходив процедуру зважування серця на одній чаші терезів містилося серце на іншій — перо богині Маат. Якщо рівновага терезів не порушувалася душа отримувала виправдання (оживлення для щасливого життя на полях іару), якщо серце виявлялося важчим, го його пожирало чудовисько Ам-Міт (зворотній бік Сфінкса). Тільки в найчистішій душі не можна знайти ніякого зла, і її проголошували Хакхеру - тобто тим, хто говорить правду, його серце легше за перо Маат. У протилежному випадку душа змушена втілюватися раз за разом, рухаючись до знаходження мудрості.
Світла душа, Хакхеру, що мас право подорожувати на човні разом з Осірісом може теж утілитися, але тільки і жалю Якщо серце гака ж легке, як перо Маат, то душа одержує, титул слуги Осіріса й народжується на Землі за ради пошуку мудрості.

по темі:

  • Політичний лад держави фараонів
  • Економіка Давнього Єгипту
  • Релігія давніх єгиптян


  • категорія: реферати / реферати з історії / Релігія давніх єгиптян