Баннерный обмен ABN

Особливості структури ранньоєгипетського суспільства

1. Громада пригнічена владою, включена в систему царсько-храмових і вель можних господарств, тому чітко не виражена.

2. Безліч вельможних господарств (посадові й особисті, отримані в спадщину посадові господарства в розпорядженні регіональних управителів - номархів й інших сановників, що вважалися платою за посаду, знаходилися в тимчасовому володінні посадової особи). Посадові й вельможні володіння тяжіли до царсько-храмового господарства і в періоди ослаблення центральної влади, а частіше за спеціальним указом фараона, одержували імунітстні права звільнення від податків у скарбницю або просто ставали спадкоємними володіннями. У давньоєгипетських господарствах були великі поля, які обробляли заго ни працівників, «слуї царя», врожай з яких йшов e казенні комори. «Слуги царя» одержували або видачі з казенних комор, або наділи, за користування якими вони, можливо, теж платили податки. Знаряддя праці «слуги царя» одержували зі складів господарства. «Слуги царя» - неповноправні громадяни хлібороби ремісники різних сне шальностей. але всі підлеглі начальникам

3. Поглинання населення державою.

4. Панування державного господарства.
Ремесло Одним із найбільш ранніх видів ремісничого виробництва була обробка каменю. Удосконалюючись із часом, цей вид ремесла досяг значних висот. Видобуток каменю здійснювався в каменоломнях переважно розташова них у пустелі. Добували вапняк, кварцит піщаник грани діорит алебастр На рудниках у районі Коптоса. у країні Ікаїта (південніше 2 го порога) у Нубії вівся видобуток золота. Спосіб видобутку: для крихкості скелю нагрівали та вбивали металеві клини в напрямку рудоносної жили, уламки розмелювали й промивали поки не залишалося тільки золото. На Синаї добували бірюзу й малахіт.
Найбільш розповсюджені ремісничі спеціальності різьбярі по дереву й каменю, точильники кам'яних ваз, ювеліри й гранувальники, зброярі, виготовлювачі металевого посуду, столяри, майстри з виготовлення колісниць. Хоча зображення показують одночасне здійснення ремісниками декількох операцій (обтісування полірування, розписування статуй і нанесення ієрогліфів), імовірно що була встановлена їх чітка послідовність. Це позначалося на ефективності роботи яку виконували за рекордний строк, особливо в майстерних скульпторів. Була відома технологія тиснення шкіри (орнаменти).
Виконання замовлень фараона та храмів вимагало від художників знань в області літургії, міфології, атрибутів царської влади та всіх богів (митецькі копії єгипетських зразків були зроблені фінікійцями і такими помилками що змусили б єгиптян вжахнутися).
У період Середнього царства виникло виробництво скла.
Найважчим видом робіт бупо формування цегпин (на березі ріки постійно в зіткненні з водою, намулом і соломою, сушіння цеглин під палючим сонцем, перевертання їх кожні 8 днів). До цих робіт залучалися іноземці, як вільні, так і полонені {відомий приклад, коли до формування цеглин були притягнуті євреї, які жили в Єгипті).
Великі володіння могли безпосередньо обмінюватися продукцією. Але відбувався продаж продукції торговцям, які безпосередньо займалися її реалізацією Існують кількаразові згадки, очевидно, про грошову одиницю шетитах. Але вона була чисто теоретичною й не мала монетного еквівалента, однак, незважаючи на це. усі знали кількість золота, срібла, міді за вагою 1 шетит. Продукти й товари оцінювалися в шетитах, але оплата здійснювалася за курсом у золоті, сріблі або в кількості товарів. В епоху Рамзесів шетит вийшов з ужитку.
Завозили кедровий ліс із Бібла (один із центрів єгипетської торгівлі в Сирії, такі центри були й у Палестині), стройовий і щогловий ліс, кілікійську сосну, смоли для бальзамування, золото, слонову кістку, чорне дерево, хутро з Нубії Відомі зображення спорядження морських експедицій в Азію. Деякі види товарів привозилися із сусідніх областей — Лівії.
Бурхливий економічний розвиток припав на період Нового царства, шо стимулювався припливом величезної кількості сировини, худоби, золота, данини й робочої сили у вигляді полонених. Широко починають застосовуватися знаряддя з бронзи. Залізо відоме, але через дорожнечу вважалося майже коштовністю Почали широко вживатися вдосконалена соха, ніжні міхи в металургії, вертикальний ткацький верстат. Розвивається невідоме раніше конярство. Здійснюються спроби вирощування нових сортів дерев, вивезених з Азії — гранатове маслинове, персикове дерево, яблуня, вишня, мигдаль та ін.

по темі:

  • Політичний лад держави фараонів
  • Економіка Давнього Єгипту
  • Релігія давніх єгиптян


  • категорія: реферати / реферати з історії / Особливості структури ранньоєгипетського суспільства