Баннерный обмен ABN

Походження міфів

Що можна розповісти про міфи? Ми зазвичай сприймаємо міфи як античні, біблійні та інші давні «перекази» про те, шо відбувалося до появи людини на землі, про героїчні подвиги античних героїв і богів. Усім відомі імена давньогрецьких богів Зевса й Аполлона. Діоніса та Феміли, цікаві подвиги Гсракла, мандрівки аргонавтів, багаторічна подорож Одіссея.
У слова «міф» грецькі корені. Міф — означає сказання, переказ. Із цих сказань європейцям до XVІ—XVII ст були знайомі давньогрецькі й давньоримські міфи, які, зрештою, залишаються найвідомішими й сьогодні. З арабськими, німецькими, слов'янськими, індійськими й індіанськими переказами знайомство відбулося набагато пізніше. Надалі вчені звертаються до вивчення міфів народностей Австралії, Океанії й Африки. Це дозволяє не тільки зацікавленим людям, але й усім бажаючим познайомитися з давніми уявленнями цих народностей про світ. У результаті обробки стародавніх джерел виявився дивний факт основою всіх священних книг мусульман, християн і буддистів є ті ж самі перероблені сказання та перекази.
Учені дійшли ще одного сенсаційного висновку, зіставившії всі відомі їм джерела давнини Виявляється, що міфи не є «привілеєм» окремих народностей. Усі відомі науці народи па певному етапі свого розвитку створювали міфологічні сюжети. І шо дивно, чимало з них с практично точною копією один одного. Змінюються тільки імена, місця описаних подій і, природно, народи, які створили міфи.
Перед ученими чітко постало питання про природу виникнення міфів, про їх походження. Більшість людей переконані в тому, що причиною виникнення міфів стала спроба давніх людей осмислити незрозумілі для них світ і сутність людини Міфологічна свідомість — це найперший ступінь розуміння природи, суспільства й зв'язки у ньому.

по темі:

  • Зміст основних тематичних циклів міфів
  • Особливості міфологічної свідомості


  • категорія: реферати / реферати з історії / Походження міфів