Баннерный обмен ABN

Галікарнаський мавзолей

У Галікарнасі, столиці невеликої Марійської держави в Малій Азії був створений один із найтрандюзншіих пам'ятників грецької архітектури пізньої кла сики.
Галїкарнас був великим торговельним портом, добре укріпленим самою природою. Уздовж гавані пролягала ринкова площа, далі нагору через центр вигину його обрамлення буча прокладена широко розгорнута вулиця «посередині якої був побудований Мавзолей, споруджений у такому грандіозному масштабі шо він входив до семи чудес світу». - записав Вітрувій.
Гробниця була споруджена для Мавсола в IV ст. до н.е. царицею Артемісією Мавсол був жорстоким і неймовірно багатим правителем, він запроваджував податок за податком, витягаючи доходи і усього, наприклад, із похоронних обрядів або волосся.
Вперше в грецькій архітектурі, а саме в архітектурі Гачікарнаського Мавзо лею. поєдналися всі три знамениті стилі - грецький, іонічний, коринфський. Нижній поверх підтримували 15 доричних колон, внутрішні колони верхнього поверху були коринфськими, а зовнішні - іонічними. У Мавзолеї була дотримана сувора геометричність, поєдналися масивна простота, сповнена внутрішньої сили, із декоративністю, легкістю форм і плавністю ліній.
Галікарнаський Мавзолей - триярусна споруда. Перший ярус оперізувала стрічка рельєфу з білого мармуру. Тут містився заупокійний храм площею в 5000 м2 і заввишки близько 20 метрів. Другий ярус утворювала струнка мармурова колонада, а третій - пірамідальна покрівля, теж мармурова. Вінчала будинок чотирикшна колісниця (квадрига), якою правили мармурові Мавсол і Артемісія. Урочиста споруда сягала 40-50 метрів заввишки. Гробниці оточувати статуї левів і вершників.
Мавзолей будували юдчі Сатир і Піфій, а скульптурна композиція була доручена декільком майстрам, у числі яких був великий Скопас. Збереглися уламки фрим гробниці Мавсола, що зображує битву греків з амазонками - «Амазоно-махія». Учені вважають що це робота Скопаса або його майстерні.
Дев'ятнадцять століть стояв Мавзолей у Галікарнасі Руйнування почалося з того, що спочатку його трохи пошкодив землетрус, потім гробницю царя знесли лицарі - йогоністи. побудувавши з неї кам'яний монастир-фортецю.
Сьогодні статуї Мавсола й Артемісіі. а також інші прикраси Мавзолею зберігаються в Іондонському музеї. Пам'ять про Галікарнаський Мавзолей збереглася в безлічі споруд подібного типу, які згодом зводилися в різних містах Близького Сходу.

по темі:

  • Єгипетські піраміди
  • Висячі сади у Вавилоні
  • Храм Артеміди в Ефесі
  • Галікарнаський мавзолей
  • Колос Родоський
  • Фороський маяк


  • категорія: реферати / реферати з архітектури / Галікарнаський мавзолей