Баннерный обмен ABN

Статуя Зевса в Олімпії

Давньогрецьке місто Олімпія, розташоване у північно-західній частині Пелопоннесу, було релігійним центром, де поклонялися верховному богу Зевсу, і місцем проведення присвячених йому Олімпійських ігор. Це був найбільший культурний центр Давньої Греції. Архітектурний ансамбль Олімпії склався в основному в VII-IV ст. до н.е. Тут були зведені чудові храми богів, в одному з яких і знаходилося одне із семи чудес світу — величезна і прекрасна статуя Зевса.
Статуя Зевса була створена геніальним давньогрецьким скульптором Фідієм (приблизно 500-430 р. до н.е.). Це був не тільки найвидатніший скульптор, але й талановитий архітектор, живописець, мислитель. За свідченням давніх авторів, Філій у своїх скульптурних образах зумів передати надлюдську велич богів. Такою була, мабуть, і статуя Зевса, створена для храму в Олімпії. Статуя знаходилася у кінці величезного залу, довжина якого складача 64 метри, ширина — 28, а висота — близько 20 метрів.
14-метровий Зевс сидів на троні, зробленому із золота, слонової кістки, чорного дерева й дорогоцінних каменів. На троні Філій відтворив чимало сюжетв з еллінської міфології, втілив фігури цілком реальних людей. Сама статуя Зевса зроблена із золота і слонової кістки. Дорогоцінні пластинки майстерно кріпилися на спеціальному дерев'яному каркасі Голова й оголена до пояса фігура Зевса були виточені зі слонової кістки. Голову Зевса прикрашав золотий вінок із маслинового гілля - знак миролюбства грізного бога. В одній руш бої тримав золоту статую крилатої перемоги Ніки іншою спирався на скіпетр, який завершується фігурою орла. Плащ, перекинутий через плече, волосся і борода Зевса були виліплені із золота. Статуя здавалася живою ось-ось Зевс підніметься з трону.
Згодом статуя Зевса була перевезена в Константинополь у палац імператора Феодосія II. У V ст. палац згорів, а з ним язики полум`я знищили геніальний витвір Фідія. Статуя Зевса зникла.

по темі:

  • Єгипетські піраміди
  • Висячі сади у Вавилоні
  • Храм Артеміди в Ефесі
  • Галікарнаський мавзолей
  • Колос Родоський
  • Фороський маяк


  • категорія: реферати / реферати з архітектури / Статуя Зевса в Олімпії