Баннерный обмен ABN

Висячі сади у Вавилоні

За 90 кілометрів від Багдада знаходяться руїни Вавилона. Хоча старовинне місто давно перестало існувати, про його колишню грандіозність свідчать руїни, які можна побачити сьогодні.
У VII ст. до н.е. Вавилон був найбільшим і найбагатшим містом Давнього Сходу. Багато дивних споруд було у Вавилоні, але найбільше вражали висячі сади царського палацу, сади, що стали легендою.
Створення знаменитих садів легенда пов'язує з ім'ям Семіраміди, цариці Ассирії, принаймні про це ж розповідають Діодор та інші грецькі історики.
Семіраміда — Шаммурамат — історична особа, але життя її легендарне. За переказом, дочка богині Деркето Семіраміда росла в пустелі, у зграї голубів. Потім її побачили пастухи і віддали доглядачеві царських черед Симмасу, який виховав її як рідну дочку. Царський воєвода Оанн побачив дівчину й одружився з нею. Семіраміда була дуже вродлива, розумна і відважна. Вона зачарувала царя, який відняв її у воєводи. Оанн позбавив себе життя, а Семіраміда стала царицею. Після смерті чоловіка вона стала спадкоємицею престолу, хоча в них був син Ніній. Тоді й проявилися її здібності в мирному управлінні державою. Бона побудувала царське місто Вавилон з могутніми стінами і вежами, із чудовим мостом через Євфрат і дивний храм Белу. При ній була прокладена зручна дорога через сім гряд Загросського ланцюга в Лідію, де вона теж побудувала столицю Екбатану з прекрасним царським палацом, а воду до столиці провела крізь тунель із-далеких гірських озер. Двір Семіраміди блищав пишнотою. Нінію надокучило безславне життя, і він організував проти матері змову. Цариця добровільно передала синові владу, а сама, перетворившись на голубку, полетіла і палацу зі зграєю голубів. З цього часу ассирійці почали шанувати її як богиню, а голуб став для них священним птахом.
Однак знамениті висячі сади були розбиті не Семірамідою і навіть не в часи її царювання, а пізніше, на честь іншої, на жаль, не легендарної жінки. Вони були побудовані за наказом Навуходоносора для коханої дружини Амітис — міційської царівни, що тужила в запиленому Вавилоні за зеленими пагорбами Мідії. Цей цар, що знищував місто за містом і навіть цілі держави, багато будував у Вавилоні. Він перетворив столицю на неприступну твердиню й оточив себе нечуваиою, навіть у ті часи, розкішшю.
Свій палац Навуходоносор побудував на штучно створеному майданчику, піднятому на висоту чотириярусної споруди. На насипних терасах, які спираються на склепіння, були розбиті висячі сади. Арки підтримували могутні високі колони, розташовані усередині кожного поверху. Платформи терас являли собою складну споруду. У їхній основі лежали масивні кам'яні плити із шаром очерету, залитого асфальтом. Потім ішов подвійний ряд цеглин, з'єднаних гіпсом. Ще вище свинцеві пластини для затримки води. Саму терасу вкривав товстий шар родючої землі, у якому могли пустити корені навіть великі дерева. Поверхи садів піднімалися уступами і з'єднувалися широкими положистими сходами, вкритими рожевим і білим каменем. Висота поверхів сягала 50 ліктів (27,75 м) і давала досить світла для рослин.
У візках, запряжених биками, у Вавилон привозили дерева, загорнені в мокру рогожу, насіння рідкісних рослин, трав і кущів. Поступово розрослися дивні сади і розпустилися прекрасні квіти. Для зрошення зелені день і ніч сотні рабів подавали в шкіряних мішках воду з Євфрату.
Чудові сади з рідкісними деревами, красивими запашними квітами й прохолодою в пекучій Вавшіонії були воістину чудом світу. У червні 323 р. до н.е. у кімнатах нижнього ярусу цих садів провів свої останні дні Олександр Македонський.
Висячі сади були зруйновані постійними повенями Євфрату, який під час паводка піднімається на 3-4 метри. Давній Вавилон давно перестав існувати, але легенда про неповторні сади міста живе й сьогодні.

по темі:

  • Єгипетські піраміди
  • Храм Артеміди в Ефесі
  • Статуя Зевса в Олімпії
  • Галікарнаський мавзолей
  • Колос Родоський
  • Фороський маяк


  • категорія: реферати / реферати з архітектури / Висячі сади у Вавилоні