Баннерный обмен ABN

Аддисон Джозеф - життєвий та творчий шлях

Аддисон Джозеф Джозеф Аддісон народився 1 травня 1672 в Мілстоне (графство Вілтшир), в сім'ї священика.
У 1683 його батько став настоятелем собору в Лічфілд, і Джозеф вступив до місцевої школи латинської граматики.
У 1686 був прийнятий в Чартерхаус-скул в Лондоні, де познайомився з Р. стилем. З 1687 по 1699 навчався в Оксфордському університеті, спочатку в Куїнз-коледжі, потім в Модлін-коледжі.
У 1691 став бакалавром, в 1693 магістром. У 1698 вступив до аспірантури Модлін-коледжу. Аддісон придбав популярність як вчений і поет, зав'язав дружбу з Д. Драйдену і У. Конгріва. У 1699, готуючись до дипломатичної служби, отримав королівський грант в 200 фунтів для поїздки на континент і з 1699 по 1703 подорожував по Європі. У 1704, повернувшись до Англії, склав на замовлення уряду поему Похід (Campaign) на честь перемоги в Бленхеймском битві. У тому ж році був призначений в комісію з апеляцій, а роком пізніше зайняв місце помічника державного секретаря і опублікував Подорож по Італії (Travels in Italy). У 1706 супроводжував графа Галіфаксу в Ганновер з важливою дипломатичною місією. У 1707 на сцені була поставлена ​​опера Аддісона Розамунда (Rosamond), не мала успіху.
У 1708 Аддісон був обраний до парламенту і з 1708 по 1710 обіймав посаду головного секретаря ірландського намісника. До цього ж часу відносяться його статті в журналі «Базіка» («The Tatler»), який з квітня 1709 став випускати його друг Стіл. «Базіка» виходив тричі на тиждень і залишався переважно журналом Стіла, хоча Аддісон написав для нього понад 40 нарисів. Після закриття «Базіка» Аддісон і Стіл почали з 1 березня 1711 випускати набагато більше відомий журнал «Глядач» («The Spectator»), що виходив шість разів на тиждень. Мабуть, найбільшим успіхом в «Глядача» користувалися нариси, присвячені серу Роджеру де Коверлі і його друзям, при цьому обидва автори зачіпали найрізноманітніші теми: літературну критику, громадські звичаї, релігію, мораль і навіть моду. До 6 грудня 1712, коли журнал припинив існування, вийшло 555 його номерів. Аддісон склав для «Глядача» 274 нарису, які підписував однієї з чотирьох букв CLIO, що складали ім'я музи історії. 18 червня 1714 він відновив випуск «Глядача» вже без участі Стіла, журнал виходив двічі на тиждень до 20 грудня, проте колишнім успіхом не користувався.
У 1713 Аддісон написав 53 нарису для журналу «Опікун» («Guardian»), який Стіл почав випускати замість «Глядача». У квітні того ж року була поставлена ​​класична трагедія Аддісона Катон (Cato), яка йшла з величезним успіхом почасти через що містилися в ній політичних натяків. У 1715, після якобитской заколоту, Аддісон заснував виходив двічі на тиждень журнал «фрігольдери» («Freeholder», 23 грудня 1715 29 червня 1716), висміює якобитов.
У 1716 в театрі «Друрі-Лейн» була анонімно поставлена ​​його комедія Барабанщик (The Drummer), не мала успіху. У тому ж році він одружився на Шарлотті, графині Уорік, за якою доглядав майже дванадцять років. У 1717 Аддісон досяг вершини політичної кар'єри, ставши міністром і членом Таємної ради. Незадовго до смерті він вступив в нещасливий суперечку зі стилем з приводу проходив у парламенті білля про перство. Стіл склав проти білля памфлет Плебей (The Plebeian), Аддісон відповів памфлетом Старий виг (The Old Whig).
Помер Аддісон у себе в Холланд-Хаусі (Лондон) 17 червня 1719. Похований у Вестмінстерському абатстві.

категорія: біографії / Аддисон Джозеф