Баннерный обмен ABN

Сильний тип української людини — головний герой роману І. Багряного «Тигролови»

Основою сюжету роману «Тигролови» є доля засудженого юнака-українця Григорія Многогрішного, якому вдалося втекти з етапного ешелону і в нетрях тайги знайти земляків, друзів. Перебуваючи і! родині мисливців-тигроловів Сірків, Григорій разом із ними бере участь у полюванні і водночас сам є «тигром», на якого полюють усі відділення НКВС
Григорій — це сильний тип української людини, він відзначається внутрішньою зібраністю, палкою жадобою до життя. «Ідолом» називає його Ганна Морозівна, «вовком» — Гриць. Сам Григорій нідчуває себе зацькованим пораненим звіром, що зав'яз у болоті.
Історія України у романі постає спочатку як невблаганно повторювана циклічність, з якою, починаючи від гетьмана Дем'яна Многогрішного, потрапляють до Сибіру борці за волю своєї країни. Головний герой «Тигроловів» розриває це замкнене коло, породжує надію, указує шлях до визволення, свободи. Григорій спочатку тікає з ешелону смерті, а потім — і за кордон.
Григорій — справжній атлет. Разом із досвідченими і загартованими у мисливських походах Сірками він витримує важкі фізичні навантаження. Головний герой твору має ще й психофізіологічну обдарованість. Він влучний стрілець, виявляє прекрасну реакцію під час ловлі тигра.
Многогрішний має не лише фізичну силу, він володіє інтелектуальними знаннями, гуманністю, високою моральністю, відданий шляхетній ідеї. Григорій — правнук українського гетьмана Дем'яна Многогрішного. Отже, головний герой має шляхетне походження. Ще юнаком він брав участь у холодноярівському повстанні 1917—1930 років, навчався в Києві, опанував професію інженера-авіатора, потім — арешт, катівні НКВС...
Внутрішня делікатність і скромність Григорія виявляються у стосунках з Наталкою Сірко, в котру він закохується. Незважаючи на раніше названі риси характеру, Григорій не здатний пробачити своїм кривдникам. Більше того — він прагне помсти й домагається її, убиваючи свого ворога майора Медвина.
Саме тут, у нетрях Азії, інженер-авіаконструктор Многогрішний починає відроджуватись для нового життя.
Григорій Многогрішний — це тип нового українця, котрий здатен відродити, збудувати нову Україну — вільну від національного та соціального поневолення. Тільки вирвався з Наталкою за кордон, як зрозумів, що йому стелиться шлях «десь на ту далеку, для одного з них зовсім незнану, сонячну Україну. А чи в героїчну битву і смерть за тую далеку, за тую незнану, за тую омріяну Україну».

по темі:

  • Загальна характеристика творчості Багряного
  • Образ України в романі «Тигролови» І. Багряного
  • Сім'я Сірків і майор Медвин як представники різних світів («Тигролови» Івана Багряного)
  • Чи є Наталка авторським ідеалом жінки? («Тигролови» Івана Багряного)


  • категорія: українська література / твори за творчістю Багряного Івана / Сильний тип української людини — головний герой роману І. Багряного «Тигролови»