Баннерный обмен ABN

Твір на тему: Вірування українців

Науковці, відтворюючи історію України, користуються інформацією з різних джерел: літописи, дослідження археологів, свідоцтва давніх мандрівників і торговців... І виходить, що з часів Володимира Великого ця історія, наче коралі й дукати на нитку, нанизує події на проблему офіційної релігії. Першим за ту нитку взявся князь Володимир; у пошуках ідеологічної основи майбутньої держави ві« встановив пріоритет загальнослов'янських богів перед душами предків. Яке ж намисто сплелося за тисячу років?
Другою перлиною стало православ'я — і вже візантійські ієрархи борються проти «бісівських танців». Католицтво Польщі й Литви: за шістсот років воно розійшлося із православ'ям не лише в питанні персоніфікації Святого Духа, і ніяка Унія не може виправити становища. Руїна: «латинщики» й «схизматики» завзято рубають одні одних, уніатів та іудеїв. Російська імперія проголосила державною релігією православ'я — і смиренні святі отці не схильні терпіти й прощати. І тому іудеї, що не зреклися віри батьків, не можуть жити, де схочуть, а лише у «місцях осідлого проживання». І якийсь лютеранин Якуб Петерс та його дружина Анна, у дівоцтві Петрова, православна, могли бути засуджені на двадцять років каторги, якби віднесли хрестити свого сина Карла у кірху, а не у православну церкву. Та й сама Анна за таємний перехід до лютеранства поїхала б на каторгу — довічно. І їхали у Забайкалля, на Сахалін, дзвеніли кайданами інославні, язичники, старообрядці... За віру. За законом. За радянських часів до цієї недружної сім'ї приєдналися ще дві претендентки на Божу Любов — Українська Автокефальна Православна Церква та Жива Церква. За словами Булгакова, святі отці з канонічної Православної Церкви ненавиділи колег з Української та Живої церков, «українці» ненавиділи «живих» та «москалів», а «живі» відповідали взаємністю. Утім, офіційною релігією було проголошено атеїзм — і життя не стало нікому. Тільки згодом, зціпивши зуби й підсміюючись, дозволили животіти «під гласним надзором» райкомів і обкомів деяким наймасовішим конфесіям, які легко було контролювати. Усі інші існували у підпіллі, наче перші християни за часів Юліана Відступника.
Після проголошення Україною незалежності деякий час прихильністю влади користувалася новонароджена Українська Православна Церква — Київський Патріархат, але статусу офіційної вона не набула. Зараз у нашій країні офіційно зареєстровано кілька десятків різних конфесій та сект — і традиційних для України, і «мігрантів». Але ніхто з посадовців не претендує більше на роль Судді і не каже, що всі вони, згідно з Конституцією, рівні, нічого не зробиш, але деякі — рівніші за інших. Нитка розірвалась, і може, коралі, перли й дукати тепер триматимуться на іншій основі.

по темі:

  • Мої враження від Москви (лист)
  • Чому ми повинні знати історію свого народу?
  • Еміграція
  • «Все в тобі з'єдналося, злилося...»
  • Мова - найбільша цінність української нації


  • категорія: твори з української мови / твір на тему: "Вірування українців"