Шкільна бібліотека

Головна
Колядки та щедрівки
Зарубіжні прислів'я
Підручники
ГДЗ
Біографії
Реферати
Зарубіжна література
Українська література
Твори з української мови
Англійська мова
Русский язык
Сочинения
Стислі перекази
Прислів'я та приказки
Крилаті вирази
Фразеологізми
Народна творчість

Баннерный обмен ABN

Твір на тему: Найвизначніші постаті світової та вітчизняної культури

Чому люди люблять усе порівнювати? Бо так вони пізнають світ Те ж саме стосується й явищ культури. Потрібно визначити позитивне й негативне, шоби розмістити свої знання в систему У літературі пі «найвизначніші постаті» позначають словом «канон» у значенні взірцевості, найвищих проявів творчого духу людства. Наприклад, американський літературознавець Теролд Блум уважає центром європейського літературного канону Шекспіра. Також, на його думку, осердя цього канону складають Гомер, автори Біблії, Данте, Ґете й Сервантес.
Що саме становить таємницю геніальності Шекспіра? Перш за все. він «не знає собі рівних у відображенні психічної рухливості людини» Нас також дивує його словесне мистецтво, значніше й вагоміше, ніж будь-яке інше, і настільки достовірне, ніби це й не мистецтво зовсім, а щось вічне, що існувало споконвіку.
Творчість британського барокового драматурга відрізняється багатозначністю й відкритістю до тлумачень, «...найбільш понурі трагедії Шекспіра «Лір» і «Макбет» і найвеличніші. що не підлягають однозначному трактуванню — «Гамлет» і «Міра за міру», не надаються до стандартизації». Можна лишень стверджувати, що явище неперевершеної літературної довершеності — інтелектуальної, образотворчої й метафоричної, здатної торжествувати над будь-яким перекладом і сценічним утіленням і підкоряти собі будь-яку культурну спільноту, — насправді існує. Як пише Блум, «Шекспір дійсно унікальний у своїй здатності являти одночасно складне й загальнонародне мистецтво» Шекспірівські персонажі настільки відкриті для найрізноманітніших тлумачень, що самі стають інструментом для аналізу вашої персони Центральною в його творчості є завжди актуальна проблема сенсу життя.
Щось подібне можна сказати й про центр українського літературного канону — Сковороду, Шевченка й Франка. їхню творчість об'єднує змістовність і непроминальна актуальність, яскравість і сила творчої особистості, інтелектуалізм, високий художній рівень поезій, синтетичне мислення. Але найважливіша їх заслуга в тому, що вони шукали й знаходили відповіді на центральні питання української душі

по темі:

  • Відгук на фотовиставку
  • Що дає мені знайомство з життєвим шляхом і творчістю великих людей
  • Прекрасне й потворне в мистецтві й житті
  • Голодомор
  • Чорнобильська трагедія
  • Історія мови - це історія народу
  • Народ - основа української держави  • категорія: твори з української мови / твір на тему: "Найвизначніші постаті світової та вітчизняної культури"